SPORTISTA ANAMNĒZE FITNESA TRENERA PRAKSĒ

Pieteikuma forma

Kas trenerim jāzina un kad jāmeklē medicīnas profesionāļa padoms? Sniedz individuālu pieeju saviem klientiem un veido kvalitatīvus treniņu plānus, ņemot vērā katra sportista individuālās īpatnības.

Piesakies un mēs informēsim Tevi, tiklīdz būs atvērta reģistrācija nākamajam semināram!
  Pasniedzēja - sporta ārste-rezidente Laila Ušacka

  Pirms fitnesa treniņu uzsākšanas ir ļoti svarīgi, ka treneris sarunā ar jauno klientu ievāc detalizētu slimību, dzīves un ģimenes vēsturi jeb anamnēzi. Šī informācija gan palīdzēs pie treniņu programmas izstrādes, pielāgojot to klienta īpašajām vajadzībām un mērķiem, gan palīdzēs novērst iespējamos veselības riskus un apdraudējumus.
  • Norises laiks – tiks precizēts
  • Apguves forma – online
  • Maksa – 42 EUR
  • Apjoms – 3 stundas
  • Par semināru tiks izsniegta apliecība, kas būs derīga arī trenera resertifikācijai

  Atvēlot laiku informācijas apkopošanai par klienta slimību, dzīves un ģimenes vēsturi, fiziskās sagatavotības līmeni un mērķiem, treneris varēs sniegt augstas kvalitātes pakalpojumu, kas ir pielāgots katra klienta individuālajām vajadzībām.

  Pēc kursa apguves Tu kā treneris zināsi, kādu informāciju iekļaut klienta slimību vēsturē, kā apkopot informāciju par iepriekšējām traumām vai operācijām, alerģijām, medikamentiem, ko klients lieto, tāpat arī dzīvesveida ieradumiem, riska faktoriem u.tml., un kā iegūto informāciju pielietot trenera darbā. Šī informācija palīdzēs jūsu klientam noteikt riskus, kas varētu ietekmēt jūsu spēju droši vingrot.

  Mācību programmas saturs

  Dzīves anamnēze

  Riska faktori, kas jāpamana ikvienam trenerim.

  Ģimenes anamnēze

  Cik liela nozīme ir iedzimtībai? Kādas pazīmes vai simptomi var liecināt par ģenētiski pārmantotu saslimšanu?

  Slimību anamnēze

  Vai trenerim jāzina, kādi medikamenti ir sportista ``aptieciņā``? Kuras hroniskās slimības var ietekmēt treniņu procesu? Izārstēta vai apārstēta trauma – sportista traumu anamnēze trenera darbā.

  Sporta anamnēze

  Kas palīdz trenerim labāk izprast sportistu?

  Sporta anamnēze: Zinot savu klientu, Tu zināsi, kā pareizi viņu trenēt

  Sporta anamnēze ir ļoti svarīgs instruments ikvienam treneriem, lai palīdzētu klientam sasniegt mērķus, vienlaikus samazinot traumu risku. Tāpēc, ja esat treneris, pirms treniņu uzsākšanas noteikti veltiet laiku sava klienta iztaujāšanai. Šī informācija palīdzēs izprast klienta pašreizējo fizisko stāvokli un ierobežojumus, kā arī viņa stiprās un vājās puses.
  Pieteikties semināram

  Kāpēc ir svarīgi veikt anamnēzi?

  Veselības risku identificēšana

  Anamnēze palīdzēs identificēt iespējamos veselības riskus un apdraudējumus. Šī informācija ir ļoti svarīga, lai izstrādātu klientam drošu un efektīvu treniņu programmu. Piemēram, zinot, ka klientam ir bijusi sirds un asinsvadu slimība, treneris var pielāgot treniņu programmu, nodrošinot klientam atbilstošu slodzes intensitāti.

  Fitnesa mērķu noteikšana

  Anamnēze palīdzēs trenerim noskaidrot klienta fitnesa mērķus un līdzšinējo slodzes veidu, apjomu un intensitāti. Iegūtā informācija palīdzēs gan sniegt trenera kā profesionāļa viedokli, gan ļaus izveidot personalizētu treniņu programmu, palīdzot klientam sasniegt savus mērķus. Piemēram, ja klients vēlas palielināt muskuļu masu, bet balstoties uz anamnēzes datiem, līdz šim nav veicis atbilstošus spēka treniņus, treneris var izstrādāt programmu, kas fokusēta uz spēka treniņiem. Taču vienlaikus treneris var vērst arī uzmanību uz stājas korekciju, dziļās muskulatūras stiprināšanu u.tml.

  Rezultātu progresa uzraudzība

  Anamnēze nodrošinās datu fiksēšanu par klienta fiziskās sagatavotības līmeni, uzsākot treniņus, kā arī iepriekš veikto fiziskās slodzes apjomu, intensitāti, biežumu, veidu u.c. Šī informācija palīdzēs izvērtēt progresu un pēc vajadzības pielāgot treniņprogrammu.

  Personalizētas treniņu programmas izstrāde

  Anamnēzē iegūtie dati trenerim palīdzēs izstrādāt personalizētu vingrinājumu programmu, kurā ņemts vērā klienta fiziskās sagatavotības līmenis, slimības vēsture un fitnesa mērķi. Programma, kas veidota, balstoties uz anamnēzē ievākto informāciju, būs droša, efektīva un klientam atbilstoša.