5 mēnešu mācību kurss

SAGATAVOŠANA TRENERA
SERTIFIKĀTA IEGUVEI

Mācies klātienē un/vai online no jebkuras vietas pasaulē
Apgūsti trenera darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes
Piekļūsti mācību online vietnei vēl divus mēnešus pēc absolvēšanas
Saņem dāvanā mācību programmu ``Fitnesa trenera pamatkompetences``
c-kategorija

Esi sveicināts topošo treneru skolā – mācību programmā, kas aizvedīs Tevi līdz trenera sertifikātam un jaunai karjerai

Vai Tu aizraujies ar sportu un fitnesu un esi gatavs pārvērst savu aizraušanos karjerā? Šobrīd Tu esi vispareizākajā vietā! Mūsu visaptverošais kurss topošajiem sporta un fitnesa treneriem ir paredzēts, lai nodrošinātu ar zināšanām, prasmēm un rīkiem, kas vajadzīgi trenera karjeras uzsākšanai – plecu pie pleca kopā ar jaudīgo speciālistu komandu, kāda nav nekur citur. Šajā mācību programmā mēs esam apvienojuši labākos speciālistus, ko esam sastapuši mūsu trīspadsmit gadu pieredzes laikā!

Pēc programmas apguves un trenera sertifikāta ieguves Tu būsi gatavs sākt vadīt treniņus, veidot trenera karjeru, pievienoties kādai no sporta vai fitnesa klubu komandām (mēs regulāri saņemam ziņas par vakancēm) vai izveidot savu biznesu! Tev būs skaidra Tava izaugsme trenera karjeras ceļā, pastāvīga vēlme turpināt izzināt sporta zinātni un kļūt labāk(aj)am trenerim!

Profesionālās pilnveides programma C kategorijas trenera sertifikāta ieguvei

DĀVANĀ - metodiski praktiskā mācību programma
``Fitnesa trenera pamatkompetences``
 • MĀCĪBU KURSS: no 2024. gada 2. februāra līdz 6. jūlijam
 • NORISES LAIKS: piektdienās – plkst. 17.00–21.00, sestdienās – plkst. 09.00–15.30
 • MĀCĪBU FORMĀTS: klātienē (hibrīdformāts), vai online
 • UZŅEMŠANAS PRASĪBAS: vismaz vidējā izglītība + praktiska pieredze sporta veidā
 • MĀCĪBU MAKSA: 1 333 EUR vai 288,8 EUR x 5
 • Mācību programmas akreditācijas lapas Nr. AI 12220, derīguma termiņš – 22.01.2025.

Tu sporto? Tev izdodas? Tu gribētu to pārvērst ilgstpējīgā un ienesīgā nodarbē, bet nezini – kā? Vai varbūt esi iestrēdzis vienmuļā darbā un sapņo par darbu, kas reizē ir arī Tavs hobijs? Rīkojies šodien, lai kļūtu par sertificētu treneri!

Rezervēt vietu mācībās

Apvienojot Tavu pieredzi un nepieciešamo sporta izglītību,
mēs sagatavosim Tevi trenera sertifikācijai!

Latvijai ir vajadzīgi zinoši sporta speciālisti,
kuri spēj iedvesmot kustēties un dzīvot veselīgāk.
 • Pašreiz, kad cilvēki izvēlas sportot gan klātienē, gan attālināti, pieprasījums ir apsteidzis piedāvājumu.
 • Saskaņā ar pētījumu, tikai 7% cilvēku izdodas pilnībā sasniegt savu mērķi fitnesa klubā, 31% tas izdodas gandrīz pilnībā, taču 62% tas izdodas tikai daļēji vai neizdodas nemaz.
 • Ar katru gadu pieaug fitnesa klubu skaits un cilvēku skaits, kas šos klubus regulāri apmeklē. Pavisam droši – ievērojama daļa no šiem cilvēkiem padodas pavisam drīz pēc abonementa iegūšanas.
 • Miljoniem cilvēku visā pasaulē meklē palīdzību, lai sasniegtu savus fitnesa mērķus un Tev ir iespēja viņiem palīdzēt.
 • Diemžēl, Instagram un YouTube pašiegūts “sertifikāts” nevienu nepadara par speciālistu veselības jautājumos, jo nepareizi treniņi un neadekvāti uztura plāni radīs nevēlamu efektu.
 • Pieprasījums pēc zinošiem un sertificētiem treneriem turpinās pieaugt.

Kļūsti par sertificētu treneri, kurš iedvesmo un uzņemas atbildību

Mēs apgūsim

Kā funkcionē cilvēka skelets un muskulatūra

Mēs runāsim

Kā kļūt stiprākam, izturīgākam un veselākam, vienlaikus izvairoties no traumām

Mēs domāsim

Kā veidot treniņu programmas, kas patiešām strādā

Mēs atklāsim

Kā pārdomāts uzturs palīdz sasniegt labākos sportiskos rezultātus

Mācību programmas moduļi

Anatomija un sporta fizioloģija

Tu iegūsi zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi, šūnu un orgānu sistēmu funkcijām, to savstarpējo mijiedarbību. Izpratne par cilvēka anatomiju un fizioloģiju palīdzēs, plānojot un vadot treniņus, izvēloties treniņu metodes, slodzes intensitāti u.c., lai garantētu plānotos rezultātus.

Sporta pedagoģija

Tu apgūsi audzināšanas teoriju, mācīšanas metodiku, treniņu procesa rezultātu novērtēšanu un zināsi, kā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot treniņos. Tas palīdzēs tavas trenera zināšanas vistrāpīgākajā veidā nodot saviem audzēkņiem.

Sporta psiholoģija

Tu iegūsi izpratni par to, kas ir psiholoģiskā slodze un kā to adekvāti integrēt kopējā treniņu procesā, ņemot vērā sporta psiholoģijas aspektus. Tu spēsi uzlabot savu audzēkņu sekmes kā treniņos, tā arī sacensībās, mazinot spriedzi un veicinot psiholoģisko noturību.

Sporta medicīna

Tu gūsi zināšanas un prasmes par sportistu fiziskās attīstību, sagatavotību un fizisko aktivitāšu ietekmi uz veselību. Tavs ieguvums būs izpratne par sportistu darbaspējām un to novērtēšanu, traumu profilaksi, kā arī mūsdienīgām diagnostikas un rehabilitācijas iespējām.

Sporta uzturs

Tu uzzināsi, kā pārdomāts uzturs palīdz sasniegt labākus rezultātus sportā. Ar šīm zināšanām tu spēsi dot pamata uztura rekomendācijas saviem audzēkņiem. Pārzināsi uztura plāna veidošanas pamatprincipus sportista ikdienai un sacensību periodam.

Sporta treniņu teorijas pamati

Tu apgūsi, kā plānot treniņu procesu un veidot treniņu programmas, kas patiešām strādā, spējot izvēlēties atbilstošākās treniņu metodes un līdzekļus. Tu zināsi, kā mērķtiecīgi sasniegt vēlamos rezultātus saviem audzēkņiem, piemēram, spēka vai izturības rādītājos.

Veselības sporta teorija

Tu uzzināsi par treniņu nozīmi cilvēka veselības veicināšanā, gan arī dažādu slimību profilaksē. Tu mācēsi plānot un realizēt atbilstošus treniņus, palīdzot saviem audzēkņiem kļūt ne tikai stiprākiem, bet arī veselākiem un ilgtermiņā uzlabot dzīves kvalitāti.

Izvēlētā sporta veida pamati

Liksi lietā apgūtos treniņu plānošanas teorētiskos pamatus un speciālista pavadībā izstrādāsi gada treniņu plānu konkrētam sportistam vai komandai izvēlētajā sporta veidā. Pielietojot iegūtās zināšanas, plānosi, kā sistemātiski sasniegt nospraustos mērķus.

DĀVANA - Fitnesa trenera pamatkompetences

Metodiski-praktisks kurss tiešsaistē treniņu plānošanas un vadīšanas pamatu apguvei fitnesā.

 • Darbs ar klientu pirms treniņu uzsākšanas, treniņos un ārpus treniņu laika – komunikācija, konsultācija, anamnēze, testēšana, atgriezeniskā saite, atbalsts, motivācija.
 • Treniņu plānošana – treniņu uzbūve, treniņu daļu struktūra un saturs
 • Treniņi ar un bez inventāra: vingrinājumu tehnika, verbālā un neverbālā apmācība. Vingrinājumu progresijas un regresijas. Kļūdu labošana.
 • Ķermeņa muskulatūras attīstīšana – vingrinājumu izvēle, vingrinājumu izpildes tehnika, mācīšana pa soļiem, biežāk pieļautās kļūdas un to labošana
 • Ķermeņa muskulatūras attīstīšana – vingrinājumu izvēle, vingrinājumu izpildes tehnika, mācīšana pa soļiem, biežāk pieļautās kļūdas un to labošana.
 • Stājas novērtēšana. Muskuļu funkcionālā spēkā izvērtēšana.
 • Vingrinājumu izvēle atkarībā no individuālajām īpatnībām (mugurkaula izliekumi, ”o” veida kājas, “x” veida kājas, hipermobilitāte, plakanā pēda).
 • Vingrinājumi dziļās muskulatūras trenēšanai.
 • Locītavu mobilitātes un stabilitātes uzlabošana.
 • Stiepšanās vingrinājumi.

Ja Tavs mērķis ir kļūt par treneri citā sporta veidā, iespējams Tu šobrīd domā – kam Tev nav aktuālas fitnesa trenera zināšanas. Taču ņem vērā, ka fitness mūsdienās aptver veselu milzīgu industriju, kas neaprobežojas tikai ar svaru cilāšanu. Fitnesa metodes un līdzekļus patiesībā pielieto kā pamatu vispusīgās fiziskās sagatavotības procesā praktiski visos sporta veidos.

Divpadsmit gadu laikā vairāk nekā 2000 absolventu veiksmīgi apguvuši mācību programmu. Daudzus no viņiem mēs priecājamies satikt fitnesa klubos, sporta skolās un stadionos!

Kāpēc ir vērts kļūt par sertificētu treneri

 • 1
  Trenē individuāli, grupas vai komandas, sākot no bērniem līdz senioriem

 • 2
  Organizē meistarklases, seminārus, sporta vai fitnesa nometnes, retrītus

 • 3
  Veido online treniņu programmas, podkāstus, blogu, rakstus medijiem

 • 4
  Paplašini darbības lauku mentoringā, sporta uzturā, fizioterapijā, masāžā

Pēc 5 mēnešiem Tu būsi paveicis to, ko ļoti iespējams esi atlicis jau daudzus gadus un beidzot būsi jauna ceļa sākumā!

``Es par šo domāju, bet nevarēju saņemties jau vairākus gadus!`` – šādu atzīšanos, piesakoties mācībām, mēs dzirdam jo īpaši bieži.

Iedomājies uz brīdi, ka pēc pieciem mēnešiem:

 • Tu esi sertificēts treneris
 • Tavs hobijs ir Tavs darbs un Tu beidzot ik dienu dari to, kas Tev patīk
 • Tava misija ir uzlabot cilvēku dzīvesveidu, veselību, sportiskos rezultātus
 • Tu pats plāno savu laiku
 • Tu strādā pozitīvā atmosfērā, palīdzot citiem uzlabot veselību
 • Tu sniedz padomus un atbalstu 
 • Pelni tik daudz (vai maz), cik pats vēlies

Šīs programmas beigās Tev būs nepieciešamo zināšanu un prasmju bāze, lai spertu pirmos soļus trenera darbā.

Pieteikuma forma

Piesakies un mēs informēsim Tevi par nākamo uzņemšanu mācību kursā!

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Vai pirms reģistrēšanās varu iegūt vairāk informācijas par programmu?

  Nianses ceļā līdz trenera sertifikāta ieguvei dažkārt var šķist neskaidras. Ja pēc iepazīšanās ar visām atbildēm Tev  joprojām ir jautājumi vai bažas par atbilstību mācību programmai, spēju to apvienot ar darbu vai sporta karjeru u.tml., mēs piedāvājam bezmaksas konsultāciju telefoniski vai video zvana veidā ikvienam interesentam. Lai rezervētu konsultāciju, sazinieties uz birojs@sportaizglitiba.lv vai zvaniet uz tālruni 29388383.

  Kādai sportiskajai pieredzei jābūt, lai varētu apgūt programmu?

  Mācību programma paredzēta cilvēkiem, kuriem ir praktiska pieredze sporta veidā, taču, lai strādātu par treneri, trūkst sporta pedagoģiskās izglītības. Apvienojot sportisko pieredzi ar mācību programmas apguvi, iespējams pretendēt uz sertifikāta saņemšanu attiecīgajā sporta veidā. Praktiskās pieredzes atbilstību sporta veidā vērtēs attiecīgā sporta veida federācija. Pēc mācību programmas apguves, lai varētu kārtot sertifikācijas eksāmenu, būs jāvēršas federācijā, lai saņemtu atzinumu, ka Jūsu zināšanas un prasmes ir atbilstošas trenera darbam konkrētajā sporta veidā. Katrai federācijai ir definētas prasības atzinuma saņemšanai konkrētajā sporta veidā. Sīkāka informāciju meklējiet attiecīgās federācijas mājaslapā.

  Piemērs sertifikāta ieguvei fitnesā

  Fitnesa sertifikāta interesentiem (tajā skaitā arī veselības sporta novirzieni, kā krossfits, pilates, joga, kalanētika u. tml.) minētais atzinums būs jāsaņem no Latvijas Bodibildinga, Fitnesa un Bodifitnesa federācijas. Šajā gadījumā federācijā būs jākārto teorētisko un praktisko zināšanu pārbaudījums sporta veidā (piemēram, vingrinājumu demonstrēšana konkrētām muskuļu grupām, konkrētam sagatavotības līmenim, vingrinājumu pareiza tehnika, drošības noteikumi u. tml.). Gan Sporta izglītības aģentūra, gan federācija papildus piedāvā iespējas apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai palīdzētu gan sagatavoties pārbaudījumam, gan iegūt kompetentam fitnesa trenerim nepieciešamās zināšanas un prasmes.

  Kādus sporta veidus ir iespējams apgūt?

  Balstoties uz minēto iepriekš, apgūstot programmu ir iespēja pretendēt uz trenera C kategorijas sertifikāta saņemšanu vienā vai vairākos sporta veidos, ja: (1) Jums ir atbilstoša praktiskā pieredze attiecīgajā sporta veidā, un (2) sporta veids ir valstī atzīts. Atzīto sporta federāciju un sporta veidu saraksts atrodams šeit.

  Vai var apgūt vairākus sporta veidus?

  Jā, iespējams pretendēt uz vairākiem sporta veidiem. Tādā gadījumā mācību programmas ietvaros būs jāizstrādā mācību kursa noslēguma darbi – attiecīgajos sporta veidos.

  Kāds ir mācību saturs?

  Mācību programmas ietvaros tiek apgūta vispārēja sporta izglītības pamatprogramma, kas ietver šādus mācību moduļus: Anatomija un sporta fizioloģija, Sporta pedagoģija, Sporta psiholoģija, Sporta medicīna, Sporta uzturs, Sporta treniņu teorijas pamati, Veselības sporta teorija, Koučings trenera karjerai. Apakšprogrammā – Izvēlētā sporta veida pamati, sporta veida speciālista pavadībā tiek nostiprinātas prasmes treniņu procesa plānošanā, izstrādājot gada treniņu plāna projektu izvēlētajā sporta veidā.

  Kādi pārbaudījumi būs jākārto?

  Mācību programma paredz četras ieskaites – testu veidā, kas aptver mācību priekšmetus un mācību programmas noslēguma pārbaudījumu, kas aptver visu apgūto mācību programmu. Kā arī – pēc noteikta parauga ir jāizstrādā mācību kursa noslēguma darbs – Gada treniņu plāna projekts izvēlētajā sporta veidā.

  Kā notiek mācīšanās tikai online?

  Lekcijas skatāmas tiešsaistē piektdienās un sestdienās mācību online vietnē – sportaizglitiba.lv, piekļūstot programmai ar mācību sākumā piešķirto personalizēto pieejas kodu. Vai arī – pārējā laikā lekciju ieraksti pieejami mācību online vietnē. Dalība lekciju tiešraidēs nav obligāta, taču tiešraižu priekšrocība ir iespēja lekcijas laikā uzdot pasniedzējam jautājumus. Pārbaudījumu kārtošana tiešsaistē notiek Zoom platformā.

  Kā notiek mācīšanās klātienē?

  Mācoties klātienē, Tev būs pieejama arī mācību online vietne, kas būs neatsverams palīgs brīžos, kad nevarēsi apmeklēt lekcijas klātienē vai vēlēsies atkārtoti apgūt mācību saturu, gatavoties ieskaitēm u.tml. Pārbaudījumu kārtošana šajā gadījumā notiks tikai klātienē. Izvēloties mācību formu klātienē, ir noteikts, ka vismaz 50% lekciju jāapgūst klātienē skolā.

  Vai man jābūt sporta izglītībai, lai apgūtu šo programmu?

  Vienīgā uzņemšanas prasība mācību programmā attiecībā uz izglītību, ir jābūt iegūtai vismaz vidējai izglītībai. Speciāla sporta izglītības iepriekšēja apguve netiek prasīta.

  Kas man nepieciešams, lai sāktu?

  Viss, kas Tev jādara, lai rezervētu vietu mācībās, jāaizpilda reģistrācijas forma mājaslapā un jāveic pirmais maksājums. Tu vari izvēlēties veikt pilnu maksājumu uzreiz, vai arī izvēlēties maksājumu plānu un veikt maksājumu piecās daļās. Kā arī reģistrācijas brīdī vai vēlāk Tavā kontā mācību online vietnē jāiesniedz personu un izglītību apliecinošu dokumentu, kas apliecina, ka esi ieguvis vismaz vidējo izglītību.

  Kur notiek mācības un cik garas ir lekcijas?

  Mācības notiek RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6 Durbes ielā 4, Rīgā. Lekciju garums ir 1 st. 50 min. Piektdienās notiek divas lekcijas – 17.00-18.50 un. 19.10-21.00, sestdienās notiek trīs lekcijas – 09.00-10.50, 11.10-13.00 un 13.40-15.30.

  Kā es varu iegūt vajadzīgo praktisko pieredzi sportā?

  Ja Tu neesi sportists nevienā sporta veidā, iespējams, Tev ir personīgo treniņu pieredze. Specializāciju sporta veidā iespējams iegūt, apgūstot tam paredzētus kursus, ko nereti piedāvā attiecīgā sporta veida federācija. Vai piemēram, Sporta izglītības aģentūrā ir iespējams papildus apgūt praktisko kursu “Grupu nodarbību vadīšanas pamati”.

  Ko var trenēt ar c kategorijas sertifikātu?

  Persona, kura ir ieguvusi C kategorijas sertifikātu, ir tiesīga īstenot profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas (sporta skolās) un sporta interešu izglītības programmas, vadīt sporta treniņus, nodarbības vai veikt izglītojošo vai metodisko darbu sporta jomā. (No MK noteikumiem Nr. 77, Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām.)

  Vai sertifikātam ir derīguma termiņš?

  Trenera sertifikāts ir jāatjauno ik pēc pieciem gadiem, veicot resertifikāciju. Saskaņā ar minētajiem MK noteikumiem, piecu gadu laikā ir jāapgūst trenera izaugsmi paaugstinošas tālākizglītības programmas ne mazāk kā 60 stundu apjomā.

  Kas ir papildu praktiskā programma fitnesā?

  Interesentiem trenera sertifikātam fitnesā, kuriem nav profesionāla pieredze, rekomendējam papildus apgūt 26 stundu metodisko kursu “Trenažieru zāles treniņu vadīšanas pamati”. Šī programma noris paralēli teorijas kursam.

  Vai izglītības dokuments un sertifikāts būs derīgs ārzemēs?

  Par programmas apguvi tiek izsniegta apliecība par profesionālo pilnveidi, kas ir akreditētas programmas valstiski atzīts dokuments, kuru attiecīgi var pielīdzināt citās valstīs kārtībā, kā notiek ārvalstīs iegūtas izglītības pielīdzināšana. Taču jāņem vērā, ka katrā valstī prasības attiecībā uz trenera izglītību ir atšķirīgas, tāpēc ir jānoskaidro, kādas ir prasības konkrētajā valstī, kas Jums interesē.

   

  Pēc programmas apguves un sertifikācijas eksāmena sekmīgas nokārtošanas tiek piešķirts sporta speciālista (trenera) sertifikāts. Treneru sertificēšanas kārtību Latvijā nosaka MK noteikumi Nr. 77 “Noteikumi par sporta speciālistu. sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām” un arī
  izsniegtais sertifikāts ir valstiski atzīts dokuments. Iespējams, ka attiecīgās valsts prasībām atbildīs un tiks pielīdzināts viens vai otrs no dokumentiem – apliecība vai sertifikāts.

  Vai varu mācīties, atrodoties ārzemēs?

  Jā, izvēloties mācību apguves formu – online, mācību kurss apgūstams no jebkuras vietas pasaulē.

  Vai mācību programmas apguvei ir vecuma ierobežojums?

  Nē, uzņemšanai mācību programmā nav vecuma, ne fiziskās sagatavotības kritērija. Mācību programmu apgūst visdažādākā vecuma cilvēki, ar vidējo vecumu 20 – 60 gadi. Papildu jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt uz epastu vai zvanīt!

  Ko par kursu saka mūsu absolventi?

  Mācību procesa organizācija augstākajā līmenī. Informācija tika pasniegta vienmēr laicīgi un pilnvērtīgi. Lieliski pasniedzēji! Ar prieku apmēklēju/noklausījos visas lekcijas.
  Ieliktais pamats ir spēcīgs un kalpos par stabilu pakāpienu tālākajās gaitās, apgūstot aizvien jaunas zināšanas.
  Sirsnīgi pateicos par šo kursu. Iegūtās zināšanas ir ļoti vērtīgas. Patīkami, ka nav virspusējas, bet pietiekami dziļas un konkrētas trenera darbam.
  Viss bija saprotami, laicīga komunikācija, detalizēta informācija un laipna izturēšanās. Noteikti ieteikšu arī cītiem. Paldies!
  Lieliski, ka ir iespēja visu noklausīties arī tiešsaistē - gan kavētas lekcijas gadījumā, gan tad, ja kaut kas tomēr īsti līdz galam nav skaidrs un nepieciešams atkārtot.
  Ļoti pārdomāts mācību process. Tik īsā laikā no pašiem labākajiem lektoriem ieguvu visu nepieciešamo informāciju. Labākā skola!
  Mācības deva neatsveramu akadēmisko zināšanu bāzi, kas šobrīd arī patiesi noder treniņu procesā.
  Izvēlējos Sporta izglītības aģentūru, jo uzrunāja tās mūsdienīgums, mācību programma un, kas nav mazāk svarīgi - šos priekšmetus pasniedz Latvijā labākie savas sfēras speciālisti.
  Mana pieredze mācību procesā bija ļoti laba. Kā students jutos ieguvējs par visiem 100%.
  Super pasniedzēji. Ļoti interesantas un saprotamas lekcijas.
  Ļoti patika mācības. Interesantas lekcijas. Patika iespēja mācīties online.
  Laba, mūsdienīga, atraktīva, gana nopietna un uzticama vieta, kurā apgūt zināšanas.