Profesionālās tālākizglītības centrs “Sporta izglītības aģentūra”
Izglītības iestādes reģistrācijas Nr. 3360800907
Juridiskā adrese: Aleksandra Čaka 118B, Rīga, LV-1012,
Tālrunis: 29388383, e-pasta adrese: birojs@sportaizglitiba.lv
APSTIPRINĀTS
ar SIA „Sporta izglītības aģentūra”
2023. gada 10. februāra
Valdes lēmumu Nr. 01-2023
Profesionālās tālākizglītības centra „Sporta izglītības aģentūra”
NOLIKUMS
Rīgā, 15.02.2023., Nr. 1-3/1
I. Vispārīgie jautājumi
1. Profesionālās tālākizglītības centrs „Sporta izglītības aģentūra” (turpmāk tekstā – Izglītības iestāde) ir juridiskas personas SIA „Sporta izglītības aģentūra” (turpmāk tekstā – Dibinātājs) dibināta izglītības iestāde izglītības programmu īstenošanai, kas izstrādātas atbilstoši profesionālās kvalifikācijas prasībām, kas ietvertas profesijas standartā, dodot iespēju atbilstoši izglītojamā iepriekš iegūtajai izglītības pakāpei iegūt attiecīgu profesionālās kvalifikācijas līmeni.
2. Izglītības iestādes darbības tiesiskais pamats ir Izglītības likums, Profesionālās izglītības likums, citi normatīvie akti, kā arī dibinātāja izdotie tiesību akti un šis nolikums.
3. Izglītības iestāde ir juridiskas personas struktūrvienība, tai ir savs zīmogs, simbolika un konts bankā.
4. Izglītības iestādes juridiskā adrese ir Aleksandra Čaka iela 118B, Rīga, LV-1012.
5. Izglītības iestādes dibinātāja juridiskā adrese: Aleksandra Čaka iela 118B, Rīga, LV-1012.
6. Izglītības iestādes izglītības programmu īstenošanas vieta: Durbes iela 4, Rīga, LV-1048.
II. Izglītības iestādes stratēģiskā specializācija,
darbības pamatvirziens, mērķi un uzdevumi
7. Izglītības iestādes stratēģiskā specializācija, t.i. izglītības tematiskā joma, ir sports.
8. Izglītības iestādes darbības pamatvirziens ir izglītojošais darbs.
9. Izglītības iestādes darbības mērķi ir:
9.1. nodrošināt iespēju personām ar iepriekšēju izglītību un darba pieredzi atbilstoši darba tirgus pieprasījumam iegūt profesionālo kvalifikāciju, pārkvalificēties un pilnveidot personu profesionālo kompetenci;
9.2. veikt ārpus formālās izglītības organizētu, interesēm un pieprasījumam atbilstošu izglītojošu darbību, organizējot personu daudzveidīgu izglītošanas procesu, kas cilvēka mūža garumā nodrošina personības attīstību un konkurētspēju darba tirgū.
10. Izglītības iestādes uzdevumi ir:
10.1. īstenot normatīvajos aktos noteiktā kārtībā licencētas un akreditētas profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas;
10.2. īstenot valsts un darba devēju, kā arī personības izaugsmes interesēm atbilstošas pieaugušo neformālās izglītības programmas;
10.3. nodrošināt izglītojamiem kvalitatīvas zināšanas, sekmējot to konkurētspēju pašreizējos sociālekonomiskajos apstākļos;
10.4. piesaistīt, nodrošināt un sekmēt izglītojamo attiecīgo iemaņu veidošanos atbilstoši izvēlētajai izglītības programmai;
10.5. sekmēt pozitīvas, sociāli aktīvas un atbildīgas attieksmes veidošanos izglītojamajam pašam pret sevi, sabiedrību, apkārtējo vidi un Latvijas valsti;
10.6. racionāli un efektīvi izmantot izglītībai atvēlētos finanšu, materiālos un personāla resursus.
III. Īstenojamās izglītības programmas
11. Izglītības iestāde īsteno normatīvajos aktos noteiktā kārtībā licencētas un akreditētas profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas.
12. Izglītības iestāde īsteno valsts un darba devēju, kā arī personības izaugsmes interesēm atbilstošas pieaugušo neformālās izglītības programmas.
IV. Izglītības procesa organizācija
13. Izglītības procesu izglītības iestādē regulē Izglītības likums, Profesionālās izglītības likums, citi ārējie normatīvie akti, šis nolikums, izglītības iestādes iekšējās kārtības noteikumi, citi iestādes iekšējie normatīvie akti, kā arī izglītības programmas.
14. Izglītības iestādes izglītības programmu īstenošana tiek organizēta atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un konkrētā izglītības programmā noteiktajam, klātienē, tajā skaitā attālināti un tiešsaistē. Mācību procesa nodrošināšanai tiek izmantota e-mācību vide.
15. Uzņemšana izglītības iestādē notiek:
15.1. profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmās – saskaņā ar izglītības iestādes noteikumiem par izglītojamo uzņemšanu, ievērojot Profesionālās izglītības likumā un citos normatīvajos aktos noteiktās prasības;
15.2. pieaugušo neformālās izglītības programmās – veicot reģistrēšanos mājas lapā.
16. Mācību stundas ilgums ir 40 minūtes.
17. Izglītības iestāde veic izglītojamo zināšanu un iemaņu novērtēšanu atbilstoši dibinātāja apstiprinātam pārbaudījumu nolikumam.
18. Izglītības iestādes struktūru un mācību materiāltehnisko bāzi veido, ievērojot izglītības programmu saturu un īstenošanas specifiku.
19. Mācību praksi izglītības iestāde organizē atbilstoši attiecīgās izglītības programmas saturam un atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam.
20. Izglītības iestāde nosaka maksu par izglītības programmas apguvi, izvērtējot attiecīgās izglītības programmas specifiku.
V. Pedagogu un citu darbinieku tiesības un pienākumi
21. Izglītības iestādi vada vadītājs (turpmāk – direktors), kuru pieņem darbā un atbrīvo no darba izglītības iestādes Dibinātājs normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.
22. Par direktoru ir tiesīga strādāt persona, kuras izglītība un kvalifikācija atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.
23. Direktora tiesības, pienākumi un atbildība noteikta Izglītības likumā, Profesionālās izglītības likumā, Fizisko personu datu apstrādes likumā, kā arī Vispārējā datu aizsardzības regulā, Darba likumā un citos normatīvajos aktos. Direktora tiesības, pienākumus un atbildību precizē darba līgums un amata apraksts.
24. Izglītības iestādes pedagogus un citus darbiniekus darbā pieņem un atbrīvo izglītības iestādes Dibinātājs normatīvajos aktos noteiktā kārtībā. Direktors ir tiesīgs deleģēt pedagogiem un citiem izglītības iestādes darbiniekiem konkrētu uzdevumu veikšanu.
25. Izglītības iestādes pedagogu tiesības, pienākumi un atbildība noteikta Izglītības likumā, Profesionālās izglītības likumā, Fizisko personu datu apstrādes likumā, kā arī Vispārējā datu aizsardzības regulā, Darba likumā un citos normatīvajos aktos. Pedagogu tiesības, pienākumus un atbildību precizē noslēgtais līgums un līgumā noteiktie amata pienākumi.
26. Izglītības iestādes citu darbinieku tiesības, pienākumi un atbildība noteikta Darba likumā un citos normatīvajos aktos. Izglītības iestādes citu darbinieku tiesības, pienākumus un atbildību precizē noslēgtais līgums un līgumā noteiktie amata pienākumi.
VI. Izglītojamā tiesības un pienākumi
27. Izglītojamo tiesības, pienākumi un atbildība noteikta Izglītības likumā, citos ārējos normatīvajos aktos un izglītības iestādes iekšējos normatīvajos aktos.
VII. Izglītības iestādes iekšējo reglamentējošo dokumentu pieņemšanas kārtība
28. Izglītības iestāde saskaņā ar Izglītības likumā un citos normatīvajos aktos, kā arī izglītības iestādes nolikumā noteikto patstāvīgi izstrādā un izdod izglītības iestādes iekšējos normatīvos aktus.
VIII. Izglītības iestādes saimnieciskā darbība
29. Izglītības iestāde savu saimniecisko darbību saskaņo ar Dibinātāju un tai nav tiesību slēgt atsevišķus līgumus.
IX. Izglītības iestādes finansējuma avoti un kārtība
30. Izglītības iestādi finansē tās Dibinātājs. Izglītības iestādes finansēšanas avotus un kārtību nosaka Dibinātājs.
31. Izglītības iestāde normatīvajos aktos noteiktā kārtībā gūst finanšu līdzekļus:
31.1. sniedzot maksas pakalpojumus;
31.2. no citiem ieņēmumiem.
X. Izglītības iestādes reorganizācijas un likvidācijas kārtība
32. Izglītības iestādi reorganizē vai likvidē Dibinātājs, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, paziņojot par to Izglītības iestāžu reģistram.
XI. Izglītības iestādes nolikuma un tā grozījumu pieņemšanas kārtība
33. Izglītības iestāde, pamatojoties uz Izglītības likumu, izstrādā izglītības iestādes nolikumu. Izglītības iestādes nolikumu apstiprina Dibinātājs.
34. Grozījumus izglītības iestādes nolikumā var izdarīt pēc Dibinātāja iniciatīvas vai vadītāja priekšlikuma.
35. Grozījumus nolikumā izstrādā izglītības iestāde un apstiprina dibinātājs.
XII. Citi būtiski noteikumi, kas nav pretrunā ar Izglītības likumu,
Profesionālās izglītības likumu un citiem normatīvajiem aktiem
36. Izglītības iestādes izdotu administratīvo aktu vai faktisko rīcību privātpersona var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Dibinātājam.
37. Saskaņā ar normatīvajos aktos un Dibinātāja noteikto kārtību, izglītības iestāde veic dokumentu un arhīvu pārvaldību.
38. Izglītības iestāde normatīvajos aktos noteiktā kārtībā sagatavo pašnovērtējuma ziņojumu.
39. Izglītības iestāde normatīvajos aktos noteiktā kārtībā informē kompetento institūciju par akreditācijas ekspertu komisijas ziņojumos norādīto ieteikumu ieviešanu.
40. Izglītības iestāde veic nepieciešamās darbības fizisko personu pamattiesību aizsardzībai, tostarp veic fizisko personu datu apstrādi saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu un Vispārējo datu aizsardzības regulu.
41. Izglītības iestāde normatīvajos aktos noteiktā kārtībā nodrošina pirmās palīdzības pieejamību izglītības iestādē.
42. Izglītības iestāde sadarbībā ar Dibinātāju nodrošina izglītojamo drošību izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, tostarp:
42.1. attiecībā uz higiēnas noteikumu ievērošanu;
42.2. civilās aizsardzības, ugunsdrošības, elektrodrošības un darba aizsardzības noteikumu ievērošanu.
43. Izglītības iestāde atbilstoši savām darbības un izglītības programmu īstenošanas mērķiem un uzdevumiem ir tiesīga sadarboties ar citām izglītības iestādēm un organizācijām.
Profesionālās tālākizglītības centra
“Sporta izglītības aģentūra” direktore
Dace Kaspare