PIRMĀS PALĪDZĪBAS SNIEGŠANA – PRASMJU ATKĀRTOŠANA

Pieteikuma forma

Ja esi treneris vai sporta skolotājs, noteikti esi apguvis pirmās palīdzības sniegšanas kursu, taču jautājums – cik sen tas bija un cik daudz Tu atceries?

Piesakies un mēs informēsim Tevi, tiklīdz būs atvērta reģistrācija nākamajam mācību kursam!

  Pasniedzējs: Valdis Skotelis, ārsts anesteziologs, reanimatologs

  Iespējams ir pēdējais laiks atsvaidzināt savas zināšanas un prasmes, lai būtu kompetents un gatavs ātri reaģēt un sniegt palīdzību sporta stundās un treniņos, tādā gadījumā šis kurss ir tieši Tev.

  Svarīgi – šis nav pilns pirmās palīdzības sniegšanas pamatkurss, bet prasmju atsvaidzināšana konkrētām situācijām, kas var rasties treniņu laikā.

  • Kurss: 29. oktobrī – plkst. 10.00-13.00
  • Mācību kurss klātienē
  • Norises vieta: Durbes ielā 4, Rīgā
  • Apjoms: 4,5 akadēmiskās stundas
  • Mācību maksa: 65 EUR
  • Apliecība par apguvi noderēs arī trenera resertifikācijai

  Programma

  Šis kurss atsvaidzinās zināšanas un prasmes pirmajā palīdzībā, ļaujot Tev būt gatavam reaģēt uz jebkuru situāciju un nodrošināt sportotāju drošību.
  1. Pirmā palīdzība:

  Uzzini, kā reaģēt uz neplānotām situācijām, kas var rasties sportojot. Apskatīsim, kā darboties saskarē ar bezsamaņas stāvokli, izmantojot automātisko ārējo defibrilatoru, veikt atdzīvināšanas pasākumus un kā rīkoties gadījumā, ja notiek dzīvību apdraudoša asiņošana.

  2. Praktiskas prasmes:

  Apgūsti prasmes, darbojoties ar manekenu. Nodarbību laikā mācīsimies, kā veikt sirds masāžu, elpināšanu un kā pareizi izvietot cilvēku stabilajā sānu pozā. Turklāt apgūsi pareizu pārsēju uzlikšanu asiņošanas gadījumā.

  Pirmās palīdzības sniegšanas prasmes
  ir ļoti būtiskas vairāku iemeslu dēļ:

  Ārkārtas situācijas var notikt jebkur:

  sportojot var rasties dažādas neplānotas situācijas, piemēram, sirds problēmas, traumas, bezsamaņa vai citi ārkārtas gadījumi. Pedagogam ir jābūt gatavam reaģēt uz šādām situācijām un sniegt nepieciešamo palīdzību līdz ierodas mediķi.

  Drošība un uzticēšanās:

  sportotāji rēķinās ar to, ka ir zinoša speciālista rokās, kurš ir apmācīts sniegt pirmo palīdzību. Taču nereti pirmās palīdzības kurss ir apgūts pirms ļoti daudz gadiem.

  Izšķiroši, glābjot dzīvību:

  pedagogs ir tas, kuram ir pirmais tiešais kontakts ar sportotājiem, no kura apkārtējie pieprasīs atbilstošu rīcību, tāpēc viņam ir jābūt gatavam rīkoties ārkārtas situācijās.

  Personīgās attīstības un profesionālās izaugsmes iespējas:

  Pirmās palīdzības prasmju apguve piedāvā pedagogam papildu profesionālās attīstības iespējas. Tas padara viņu par daudzpusīgāku un vērtīgāku speciālistu.