FIZIOTERAPEITS
UN TRENERIS:
Holistiska pieeja fiziskajā sagatavotībā

Pasniedzējs: Normunds Vārpa – sertificēts fizioterapeits un vispusīgās fiziskās sagatavotības treneris, pasniedzējs vairākās Latvijas augstskolās.

Par kursa apguvi tiks izsniegta apliecība, kas apliecina 15 stundu kursa apguvi, kas derēs arī trenera resertifikācijai.
 • Mācību kursa norise: 2024. gada 18., 25. martā, 8., 15., 22. aprīlī
 • Norises laiks: plkst. 19.00-21.00
 • Apguves forma: online + iespēja noskatīties ierakstu
 • Formāts: aktīva līdzdalība diskusijās, dalīšanās ar personīgo pieredzi, jautājumi un atbildes.
 • Mācību maksa: 175 EUR vai 95 EUR x 2 maksājumi.

Mācību programmas saturs:

1. Dinamiskās anatomijas pamati

 • Kustības veidošanās un kustībā iesaistītās anatomiskās struktūras.
 • Kustību vērtēšanas nozīme sporta praksē.
 • Muskuļu spēka vai garuma asimetrijas, to izmaiņu cēloņi un novēršanas iespējas.

2. Biomehānikas nozīme vingrinājumu izvēlē sportā

 • Muskuļu spēka un garuma attiecības un nozīme vingrinājumu izpildē.
 • Biomehānikas nozīme, lai izvairītos no traumām.

3. Bērnu un jauniešu attīstība un vingrinājumu izvēle sportā

 • Motorās prasmes un to trenēšana.
 • Fizisko īpašību trenēšana bērniem un jauniešiem, fizisko vingrinājumu piemērotība un izvēle.

4. Trenera nozīme rehabilitācijā

 • Kas ir trauma, kā tā veidojas un fizioloģiskā atlabšana. Kad var atgriezties sportā?
 • Akūtas vai hroniskas traumas – kāpēc tā notiek?
 • Testēšana kā trenera palīgs!

5. Dzimumu fizioloģiskās atšķirības sportā

 • Vai tiešām “sievietes ir no Venēras un vīrieši – no Marsa?” jeb – dzimumu fizioloģiskās, strukturālās un mentālās atšķirības sportā.

Treneris un fizioterapeits ir vērtīgi sabiedrotie sportiska un vesela ķermeņa meklējumos. Galvenā atšķirība starp tiem ir tāda, ka fitnesa treneri strādā ar veseliem ķermeņiem un koncentrējas uz muskuļu masas, fitnesa un estētikas veidošanu, savukārt fizioterapeiti lielākoties strādā jau ar traumām un koncentrējas uz sāpju novēršanu un rehabilitāciju.

Divi – vienā. Neskatoties uz to, ka reālajā dzīvē fizioterapeiti un treneri bieži vien strādā ar vieniem un tiem pašiem jautājumiem individuāli, abu profesiju apvienojums vienā speciālistā ir ārkārtīgi reti sastopams.

Sporta izglītības aģentūras pasniedzējs Normunds Vārpa ir viens tiem – fizioterapeits un vispusīgās fiziskās sagatavotības treneris, kurš savās lekcijās studentus nereti izaicina, rosinot domāt un pašiem nonākt pie secinājumiem!

Sniedz atbalstu jebkurā situācijā

Kad cilvēks nolemj, ka viņiem ir jāsakārto sava vispārējā veselība un fiziskā sagatavotība, viņš parasti apmeklē fitnesa treneri vai, ja kaut kas ir nogājis greizi, fizioterapeitu.

Spēj atrast pareizo pieeju

Neatkarīgi no mērķa, abu profesiju speciālisti – gan fizioterapeits, gan treneris, skatīsies uz klientu holistiski: uz viņa dzīvesveidu, aktivitātes līmeni, ikdienas darba rutīnu, stresa līmeni, miegu, uzturu un garīgo stāvokli.

Paplašini redzesloku

Fizioterapeits palīdzēs traumu gadījumā vai rekomendēs veidus, kā izvairīties no locītavu sāpēm, savukārt trenerim parasti ir lielāka pieredze, izstrādājot individuālas treniņu programmas un motivēt klientu sasniegt mērķus ilgtermiņā!

Esi kompetents treneris

Tātad, neatkarīgi no tā, vai Tu trenē cilvēkus ierobežotu laiku, lai sasniegtu rezultātus sportā, vai arī, lai saglabātu labu veselību līdz sirmam vecumam, Tava trenera kvalifikācija būs augstāka, ja Tev būs vajadzīgās kompetences abos gadījumos.

Ko par pasniedzēju saka mūsu absolventi?

Profesionāli, saistoši, praktiski izklāstītas tēmas! Arī saņemta iedvesma turpināt pilnveidot zināšanas un aktualizēta nepieciešamība to darīt!
Ļoti saprotams, strukturēts un pārdomāts stāstījums. Var just teorijas un prakses sasaisti viņa paša pieredzē, līdz ar to informāciju uztvert vieglāk un attiecīgi pielāgot vēlāk paša praksē.
Ļoti interesants stāstījums, saprotami piemēri. Visas zināšanas vērstas uz klienta veselību. Svarīgi nekautrēties kaut ko nezināt, bet sadarboties ar kolēģiem.
Ļoti patika. Skaidri par sarežģītām lietām. Augsta līmeņa profesionālis, kurš atvērts jautājumiem un gatavs dalīties ar savam zināšanām ar visiem.
Ļoti interesanti! Iedeva plašāku skatu treniņu metodikā un pielietojamās metodēs!
Normunds ir nenovērtējami izcils profesionālis, noteikti, ja būs vēl kādas lekcijas - piedalīšos!
Lielisks pasniedzējs pie kura noteikti gribētu apmeklēt vēl kādu kursu.
Ļoti zinošs, spēj atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Arī materiāla izklāsts bija saprotams un noderīgs.

Pieteikuma forma

Kā fizioterapijas zināšanas var noderēt Tavā trenera ikdienā? Mācību kurss jau praktizējošiem treneriem – par īpaši piemeklētām un aktuālām tēmām ar fizioterapeitu un vispusīgās fiziskās sagatavotības treneri – Normundu Vārpu!